ZLOŽENIE

No-prostal je výživový doplnok, ktorý priaznivo pôsobí na činnosť prostaty1 a na reguláciu močenia1. Prináša úľavu pri močení1 a zabezpečuje príjem až 55% odporúčanej dennej dávky vitamínu E.

Zloženie prípravku:

1 tobolka obsahuje: 1Serenoae extractum 310 mg (extrakt z plodov palmy trpasličej, tiež známej ako Saw Palmetto), 2vitamín E (DL alfa tokoferylacetát) 6,7 mg zodpovedá 10 I. U., 55,8% referenčná hodnota príjmu. Tobolka ďalej obsahuje: zvlhčujúcu látku glycerol, sorbitol, želatinový obal.

Serenoa repens (Serenoa plazivá, palma trpasličia)

Je druh palmy a jediný druh rodu serenoa. Je to nízko rastúca palma s plazivým kmeňom avejárovitými listami. Vyskytuje sa v juhovýchodných oblastiach USA, hlavne na Floride.

Je pestovaná hlavne ako okrasná palma, ale z plodov sa vyrábajú liečivé prípravky predovšetkým k liečbe ochorenia prostaty. Sušené a drvené plody serenoy alebo extrakt zo sušených plodov sú v lekárstve používané pod názvom Fructus Serenoae Repentis najmä pri liečbe zväčšenej prostaty (benígna prostatická hyperplázia), ktorej pôvod je neznámy.

Väčšina hypotéz o zväčšenej BPH sa zakladá na hormonálnych zmenách behom starnutia, pričom prostatické androgény metabolizujú smerom ku hromadeniu dihydrotestosterónu. Tento mužský hormón je primárne zodpovedný za rast prostaty, keď je hlavný hormón testosterón redukovaný. Extrakt zo Serenoy bráni premene testosterónu na dihydrotestosterón.

Vitamín E

Vitamín E je najdôležitejší antioxidant v tele. Chráni bunky pred oxidačným stresom a účinkom voľných radikálov, preto pomáha spomaľovať známky starnutia a preukázateľne pôsobí aj ako prevencia proti rastu nádoru.